Historia Przedszkola Edukacja i wychowanie Organizacja Pracy Przedszkola Osiągnięcia Naszych Wychowanków Osiągnięcia Nauczycieli Spacer po przedszkolu Deklaracja dostępności Zamówienia publiczne

Historia Przedszkola

Miejskie Przedszkole Nr 94 rozpoczęło swoją działalność w 1985 r.

Od początku mieściło się w parterowym wolnostojącym budynku, otoczonym dużym ogrodem. Budynek usytuowany został między wysokimi blokami Osiedla Witosa.

Uroczyste otwarcie placówki miało miejsce 4.02.1985 r.

Pierwszym dyrektorem przedszkola została Pani Halina Głogowska, która wraz z personelem zagospodarowywała pomieszczenia przedszkola oraz teren wokół budynku od podstaw. Nie było to łatwe w ówczesnych czasach, ale zaangażowanie i operatywność Pani Dyrektor sprawiły, że od 4 lutego 1985 r. dzieci mogły uczęszczać do bajkowego, kolorowego przedszkola. Do ich dyspozycji oddano 4 jasne przestronne sale z odrębnymi łazienkami i szatniami, duży holl, salę gimnastyczną oraz gabinety dla specjalistów. Wokół przedszkola zagospodarowano piękny ogród
z urządzeniami rekreacyjnymi.

Drugim dyrektorem placówki była Pani Janina Przebindowska, która piastowała tę funkcje w latach 1997 – 2001. Z powodzeniem kontynuowała ona dzieło swojej poprzedniczki i wprowadzała na bieżąco potrzebne zmiany.

Trzecim dyrektorem przedszkola została Pani Danuta Posny – Klima, która kieruje placówką od grudnia 2001 r. do chwili obecnej. Jest dyrektorem na miarę XXI w., który potrafi zmotywować do pracy zarówno Radę Pedagogiczną, personel przedszkola jak i rodziców dzieci uczęszczających do naszej placówki.

• Od 2002r. organizujemy coroczny Piknik pod hasłem: Mama, tata i ja. Jest to impreza integrująca całe przedszkolne środowisko.
  • Od 2002r. wyjeżdżamy co roku na całodniową wycieczkę z okazji Dnia Dziecka. Jest to wyjazd całego personelu i wszystkich przedszkolaków.
  • Od 2002r. nasze przedszkole organizuje cyklicznie Rodzinne kolędowanie przedszkolaków w parafii Podwyższenia Krzyża św. i św. Herberta.
  • Od 2003r. jesteśmy organizatorami corocznego Międzyprzedszkolnego Przeglądu Twórczości Ekologicznej, w którym chętnie uczestniczą dzieci z zaprzyjaźnionych placówek z naszego osiedla.
  • W 2004 r. przedszkole określiło swój profil jako artystyczny. Wprowadzono dodatkowe zajęcia artystyczne dla dzieci 5 i 6-letnich (plastyczne, muzyczno-taneczne, teatralne, a w związku z zainteresowaniami dzieci różnorodną tematyką wprowadziliśmy dodatkowo zajęcia gimnastyczne, komputerowe, zabawy z językiem angielskim, kółko ekologiczno – badawcze oraz kulinarne), które mają na celu rozwijanie talentów i zainteresowań dzieci. Prowadzą je nauczycielki naszego przedszkola, po godzinach swojej pracy, nieodpłatnie. Zajęcia artystyczne prowadzone są wg programów autorskich. Wszystkie nauczycielki ukończyły kursy kwalifikacyjne
    z zakresu sztuki lub szkolenia o profilu artystycznym.

• Od 2004r. sukcesywnie powiększa się baza artystyczna przedszkola. Działa pracownia plastyczna oraz dobrze wyposażona garderoba teatralna.
  • Od początku działalności przedszkola bardzo prężnie działa Rada Rodziców, która świadomie i systematycznie uczestniczy w życiu przedszkola, podejmując ważne decyzje i zachęcając do aktywności innych.
  • 21.04.2005r. za kilkuletnią współpracę z Centrum Ekspresji Dziecięcej oraz aktywny udział w organizacji III Ogólnopolskiego Festiwalu Ekspresji Dziecięcej nasza placówka otrzymała Statuetkę CEDRYKA.
  • 20.05.2005r. odbyła się uroczystość z okazji 20 - lecia istnienia przedszkola.

• W maju 2016 roku nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Jakości: Partnerskie Przedszkole, Certyfikat jest świadectwem wysokiej jakości pracy przedszkola, prawdziwie partnerskich stosunków oraz tworzenia najlepszych warunków rozwoju wychowanków.
  • Również od maja 2016 roku posiadamy Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie”.
  • 18 maja 2016r. podczas uroczystości w kinoteatrze Rialto naszej placówce nadane zostało imię Małego Księcia.

W LATACH 2016 – 2021 KONTYNUUJEMY DZIAŁANIA ZAPOCZĄTKOWANE WCZEŚNIEJ, SYSTEMATYCZNIE POPRAWIAMY JAKOŚĆ PRACY PLACÓWKI I CHĘTNIE PODEJMUJEMY NOWE WYZWANIA.