Zajęcia bezpłatne w ramach podstawy programowej Zajęcia rozwijające zainteresowania Zajęcia realizowane poza podstawą programową

Zajęcia bezpłatne w ramach podstawy programowej

JĘZYK ANGIELSKI -  odbywają się w każdej grupie wiekowej raz w tygodniu w 15 minutowych blokach zabawowych w grupach 3-4 latków i 30 minutowych blokach w grupie 5-6 latków, podczas których nasi podopieczni grają, tańczą, słuchają historii, śpiewają, oglądają egzotyczne zwierzęta. Nauka języka angielskiego w przedszkolu odbywa się w formie zabawy, stymulującej proste wypowiedzi oraz uruchomienie zdolności naśladowczych dziecka z wykorzystaniem różnych pomocy dydaktycznych.

Zajęcia z języka angielskiego w naszym przedszkolu prowadzi mgr Ilona Durczyńska.

RYTMIKA - Zajęcia obywają się w każdej grupie wiekowej. Rola muzyki w procesie wychowawczym dziecka ma ogromne znaczenia. Pozwala na wyrażanie siebie, nawiązywanie kontaktu z innymi i rozwija emocjonalnie. Dzięki muzyce możemy rozwijać świadomość własnego ciała, czyć koncentracji, ćwiczyć pamięć i wyobraźnię. Dzieci mające okazję do słuchania różnorodnej muzyki od najwcześniejszych lat, stają się wrażliwsze nie tylko pod względem muzycznym, ale również emocjonalnym czy społecznym.

Zajęcia rytmiczne w naszym przedszkolu prowadzi mgr Joanna Dubińska - Zakrzewska

RELIGIA - zajęcia oparte są o podstawę programową. Odbywają się we wszystkich grupach wiekowych.

Zajęcia z religii w naszym przedszkol prowadzi mgr Jadwiga Pawletta.
Zajęcia odbywają się na prośbę rodziców.

LOGOPEDIA- Zajęcia logopedyczne wychodzą naprzeciw potrzebom językowych dzieci. Głównym celem tych zajęć jest profilaktyka wad wymowy i zaburzeń mowy, a takżę wspomaganie rozwoju kompetencji językowych, które decydować będą o powodzeniu i sukcesach dziecka w edukacji szkolnej. Ważna jest również korekta powstałych już wad czy zaburzeń. Okres przedszkolny to czas, kiedy terapia jest najbardziej efektywna.

Zajęcia logopedyczne w naszym przedszkolu prowadzi mgr Alina Duszyńska.
Zajęcia odbywają się za zgodą rodziców.

ZAJĘCIA Z REHABILITANEMjednym ze wskaźników prawidłowego rozwoju oraz statycznej i dynamicznej srawności ciała jest postawa. Postawę ciała nazywamy indywidualne ukształowanie ciała i położenia poszczególnych odcinków tułowia oraz nóg w pozycji stojącej. O wadach postawy mówimy w przypadku odchyleń od ogólnie przyjętnych cech postawy prawidłowej. Wiek przedszkolny uważany jest za okres krytyczny dla kształtowania postawy. Zajęcia z gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej służą wspomaganiu prawidłowego rozwoju ruchowego dziecka, kształtowaniu prawidłowej postawy oraz eliminowaniu błędów w postawie dziecka.

Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne w naszym przedszkolu prowadzi mgr Joanna Tracz.
Zajęcia odbywają się za zgodą rodziców.

ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEMmają głównie na cel wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego. Wsparcie psychologiczne ważne jest zarówno dla dzieci "wycofanych", nieśmiałych, jak też dla tych bardzo energetycznych i przebojowych, które miewają trudności w przestrzeganiu zasad.

Zajęcia w naszym przedszkolu prowadzi mgr Aneta Gierot-Kamińska.