Zajęcia bezpłatne w ramach podstawy programowej Zajęcia rozwijające zainteresowania Zajęcia realizowane poza podstawą programową

Zajęcia rozwijające zainteresowania

• Zajęcia plastyczne „Mały artysta” -  twórczość plastyczna już u najmłodszych rozwija wyobraźnię, pamięć, pomaga w utrwaleniu wiedzy o przedmiotach, otoczeniu, życiu ludzi
    i zwierząt. Dziecko poznaje swoje możliwości, uczy się wytrwałości, ujawnia pomysłowość, oryginalność.

• Zajęcia muzyczno-taneczne „Tęczowe nutki” – wspierają rozwój dziecka we wszystkich sferach: fizycznej, poznawczej, emocjonalnej, społecznej. Taniec rozwija prawidłową postawę ciała, sprawność motoryczną, koordynację i pamięć ruchową, świadomość własnego ciała, orientację czasowo-przestrzenną, szybkość reakcji. Angażując zmysły: słuch, wzrok, dotyk, ruch stymuluje integrację sensoryczną.

• Zajęcia z j. angielskiego „Let’s play” – nauka poprzez zabawę – śpiewanie piosenek, mówienie wierszyków, wyliczanek, a także zabawy ruchowe, plastyczne, muzyczne oraz dramę. Podczas odgrywania scenek dzieci przyswajają słowa i zwroty potrzebne w życiu codziennym. Uczą się prosić, dziękować, wyrażać uczucia i potrzeby oraz opisywać przedmioty z najbliższego otoczenia.

• Zajęcia sportowe – dodatkowe zajęcia sportowe rozwijają sprawność fizyczną, uczą samodzielności, pokonywania coraz większych wymagań, zdrowej rywalizacji.

• Zajęcia ekologiczne -  Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem. Szacunku do niej powinniśmy uczyć już od najmłodszych lat. Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń.

• Zajęcia kulinarne -  to możliwość poznawania różnych smaków, zapachów, wykonywania samodzielnie wspaniałych pyszności. Celem jest podnoszenie świadomości zdrowotnej dzieci, przechodzenie na wyższe poziomy rozwoju poznawczego poprzez ćwiczenie różnych funkcji oraz kształtowanie praktycznych umiejętności samoobsługowych dzieci w wieku przedszkolnym.

• .